| Konkurs L'Esprit Photo - portret i akt kobiecy |
|
W konkursie L’esprit Photo, organizowanym przez markę L’Esprit Decoration zalogowanych jest już 1 096 uczestników, jednak jury nadal czeka na wysmakowane estetycznie prace, które ukażą piękno kobiecego ciała. W tym wyjątkowym konkursie można wygrać niezwykłe nagrody. Fotograf, którego spojrzenie na piękno kobiety jury uzna za najciekawsze otrzyma Grand Prix, a w nagrodę samochód – Forda Focus. Równie atrakcyjne są inne wyróżnienia:
W konkursie mogą wziąć udziale zarówno profesjonalni fotografowie, jak i studenci uczelni artystycznych, oraz fotografowie – amatorzy, jednak ich fotografie mają uchwycić piękno kobiecego ciała. Ideałem byłoby, gdyby nadesłane prace stanowiły przeciwwagę dla trywializowania i uprzedmiotowienia ciała kobiecego we współczesnej kulturze masowej. Jednocześnie – organizatorzy konkursu liczą na to, że nadesłane na konkurs zdjęcia wpiszą się w wielowiekową tradycję obrazowania kobiet przez artystów sięgającą czasów prehistorycznych – tym samym podkreślając charakter fotografii jako sztuki współczesnej.
Nadesłane na konkurs L’esprit Photo zdjęcia – z których około stu trafi później na wystawę w trzech miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu – oceniać będą osoby związane z samym tematem konkursu oraz fotografią i sztuką: Wacław Wantuch, Bartosz Podkowa, Grzegorz Sroga, Monika Brodka, Marek Straszewski, i w końcu Wojciech Fibak, który poświęcił konkursowi wiele uwagi i zdołał zaangażować jako honorowych patronów fotografów światowej sławy: Patrica Demarchelier, Gillesa Bensimona, Sante D’Orazio. To ich fotografie mogą stać się inspiracja dla tych, którzy jeszcze – do 31 grudnia – nadeślą swoje prace. Rozwiązanie konkursu – już 15 marca. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie www.lespritphoto.com
|
Napisz, w każdej sprawie dotyczącej fotografii (i nie tylko) na adres:
info@fotowarsztaty.com lub Skorzystaj z formularza.